O mnie / kontakt

O mnie

Nazywam się Karolina. Od jakiegoś czasu intensywnie pracuję nad wyzwoleniem od paradygmatu "więcej-szybciej-lepiej-wydajniej".

Interesuję się wpływem odżywiania na zdrowie człowieka i ten blog jest miejscem, gdzie staram się dzielić swoją (ciągle jeszcze niewielką) wiedzą w tym obszarze. 
Nie jestem najlepszą kucharką, ale się o staram ;) Dlatego przepisy, które publikuję na blogu nie są zwykle specjalnie wyszukane, czasem wręcz banalnie nieskomplikowane. W przepisach staram się unikać produktów, których znalezienie w polskim warzywniaku graniczy z cudem, bo uważam, że nie o to chodzi żeby kombinować jak zdobyć składniki na obiad ;). 
Głównym kryterium doboru przepisu jest przede wszystkim jego pozytywny wpływ na zdrowie, nawet jeśli jest to zwykły koktajl bananowy. Jednak jestem zdecydowaną przeciwniczką popadania w skrajności, dlatego od czasu do czasu musi być "żywieniowy dzień dziecka" ;)
Przepisy są wegetariańskie, ponieważ sama jestem wegetarianką. Daleko mi jednak do ideologicznego, wojującego wegetarianizmu i oceniania kogokolwiek na podstawie tego co ma na talerzu. Dlatego we wpisach na temat wartości odżywczych staram się nie pomijać informacji o wpływie mięsa (zarówno pozytywnym jak i negatywnym) na zdrowie, bo uważam, że im więcej rzetelnych informacji, tym bardziej świadomy wybór co jeść,a czego nie.
Uważam, że sama dieta nie wystarczy by zachować dobre zdrowie, dlatego od czasu do czasu piszę o moich sportowych "wyczynach" i mojej pasji jaką jest kolarstwo szosowe. ;) Robię to jednak w osobnej zakładce pod tytułem "Żyjesz tylko raz. Nie spierdol tego". W tym miejscu będę zamieszczać również moje inne przemyślenia, nie związane bezpośrednio z tematem żywienia.

P.S Wszelkie uwagi, rady i krytykę (popartą argumentami) przyjmuję bardzo chętnie ;)

Zapraszam również do śledzenia bloga, oraz przesyłania tematów związanych z żywieniem o których chcesz poczytać. Jeśli będę w stanie coś na ten temat napisać, z przyjemnością to zrobię :)kontakt:
samaya.apja@gmail.com współpracuję:


www.akcjamiasto.org

--------------------------------------------------------


Social

Komentarze

Popularne posty